Domy z klimatem: Przystanek Ropienka

Najpierw pochłonęły mnie magiczne fotografie Przystanku Ropienka, które oglądałam na Instagramie, a później i samo miejsce, kiedy do niego dotarliśmy. W tym wpisie, wyjątkowo, zdjęcia nie są naszego autorstwa – wszystkie oprócz dwóch ostatnich zrobiła nam Irenka – fotograf rodzinny i tamtejsza gospodyni.

Przystanek Ropienka to dwa domy, które leżą na ogromnej 2-hektarowej działce na pograniczu Gór Słonnych i Bieszczadów. Gospodarze przez wiele lat jeździli po Polsce i Europie szukając wyjątkowego miejsca, aż w końcu, całkiem niedawno, znaleźli je tutaj. Podobno decyzja o zakupie działki nie zajęła im dużo czasu. Jakoś wcale mnie to nie dziwi.

Właściwie wszystko co widzicie na zdjęciach powyżej należy do Przystanku (oprócz lasów za domem – one są już na górce po drugiej stronie drogi), dodatkowo jest jeszcze więcej łąki, kawałek lasu na szczycie wzgórza na którym stoję i wąwóz w tym lesie. Teren jest ogromny i przepiękny – jest na nim jeszcze staw, w którym kumkają żaby i pływają ryby, jest też pełno starych pięknych drzew. 

Domy są dwa – Leśniczówka (zdjęcie po lewej) i Chata (po prawej). Ten pierwszy przyjmuje gości od maja 2020 r., w drugim trwają prace remontowe i będzie gotowy we wrześniu. Domy stoją obok siebie, ale są w takiej odległości, że goście nie będą sobie na pewno przeszkadzać.

Poniżej macie zdjęcia z wnętrz Leśniczówki – są tam 4 sypialnie, 5 łazienek, duży salon z kominkiem, kuchnia i taras. Jest przytulnie i domowo, idealnie na wypad dużą ekipą. Nie napiszę Wam dokładniej jak nam się spało i gotowało, bo byłyśmy tam tylko z wizytą, ale bardzo nam się podobało. Miejsce jest totalnie magiczne, od przekroczenia progu czułyśmy się jak w domu.

Sama okolica jest bardzo spokojna. Szanse, że spotkacie tu innych turystów są naprawdę niewielkie. Zdecydowanie warto zabrać ze sobą rowery, bo tereny są przepiękne i przede wszystkim jeździ tu mało samochodów.

Spodobało Ci się
to miejsce?

 

Tutaj znajdziesz kontakt do właścicieli:

Szukasz więcej takich miejsc?

 

Poznaj nasz cykl
#domyzklimatem:

Bądź
na bieżąco

 

Jeśli spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco – polub nas na:

 

Może Cię też zainteresować:

  • 2020 był dla nas całkiem dobry! Podróżniczo rozpoczęliśmy go z przytupem na Sri Lance, Malediwach i we Włoszech. Tak jakbyśmy wiedzieli, że trzeba korzystać póki się da. Z wiosennej kwarantanny wyszliśmy mądrzejsi jako rodzice. Latem odkrywaliśmy południe Polski w ramach projektu #domyzklimatem. W lipcu wydałam e-booka

  • Najpierw pochłonęły mnie magiczne fotografie Przystanku Ropienka, które oglądałam na Instagramie, a później i samo miejsce, kiedy do niego dotarliśmy. Przystanek Ropienka to dwa domy, które leżą na ogromnej 2-hektarowej działce na pograniczu Gór Słonnych i Bieszczadów.

  • Bezpłatny rozdział e-booka "Domy z klimatem" już gotowy! Znajdziecie tu 10 klimatycznych lokalizacji – nasz ukochany dom z okładki i domy w Bieszczadach, m.in. te ze zdjęć poniżej.

No Comments

Post A Comment