Islandzki Interior: Landmannalaugar

Islandzki Interior: Landmannalaugar

W Interiorze (środkowej części wyspy) odwiedziliśmy Kerlingarfjöll, o którym pisałam tutaj i Landmannalaugar czyli „tęczowe góry”, uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc na Islandii. Obydwa te rejony nas zachwyciły. Żałujemy tylko, że zrobiliśmy to lotem błyskawicy, ale czasem tak bywa, co zrobić? Lepiej na chwilę niż wcale!

Poniżej relacja fotograficzna z jednego dnia pełnego pięknych wrażeń 🙂

JAK DOTRZEĆ?

Startowaliśmy niedaleko miejscowości Fludir i jechaliśmy drogami F30, F32, F26, F208 i F224. Po drodze zatrzymaliśmy się na moment tuż przy jeziorze Blahylur, zrobiliśmy też postój na spacer do krateru Ljotipollur. Z powrotem jechaliśmy drogami F224, landannaleið i F26. Pierwsza opcja nie wymagała przekraczania rzek, a podczas powrotu przejeżdzaliśmy przez wodę jeden raz.

W drodze do Landmannalaugar mieliśmy takie oto widoki!

ATRAKCJE PO DRODZE

JEZIORO BLAHYLUR 

Jezioro wulkaniczne, które znajduje się tuż przy drodze, podjechaliśmy praktycznie do samej krawędzi!

LJOTIPOLLUR

Kolejne jezioro znajdujące się w kraterze wygasłego wulkanu. Tutaj zrobiliśmy sobie krótki trekking – w sumie cała wycieczka piesza zajęła nam około 1,5 h, ale samo jezioro i widoki dookoła absolutnie fantastyczne!

LANDMANNAULAUGAR – ILE CZASU POTRZEBA NA MIEJSCU?

Tutaj, podobnie jak w Kerlingarfjöll, jest dużo opcji trekkingowych, ale jeśli nie macie czasu to i tak warto podjechać i wspiąć się trochę powyżej schroniska żeby nacieszyć oko pięknymi widokami. My dojechaliśmy już bardzo późno i mieliśmy jeszcze do pokonania 3 h drogi więc pochodziliśmy tylko godzinę, wykąpaliśmy się w ciepłym źródle i pojechaliśmy dalej. 

ZAKWATEROWANIE

Natomiast jeśli macie więcej czasu to niewątpliwie warto rozważyć nocleg w schronisku (namiary tutaj) i wyruszenie w góry na dłużej. Dookoła schroniska, głównie na żwirowej powierzchni, znajduje się pole namiotowe, a tuż obok można zażyć kąpieli w gorącym źródle. Panuje tam niesamowity klimat!

A w drodze powrotnej mieliśmy taaakie widoki 🙂

 

Tutaj znajdziesz naszą trasę po wyspie: Islandia – plan podróży.

A tutaj wpis o innej atrakcji islandzkiego Interioru: Islandzki Interior: Kerlingarfjöll

 

Jeśli spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco – polub nas na Instagramie i Facebooku 🙂

No Comments

Post A Comment