Malediwy: Fihalhohi Island Resort

Malediwy: Fihalhohi Island Resort

Podróżowanie po wyspach lokalnych jest fajne (poczytacie o tym tutaj), ale nie oszukujmy się – pobyt w ekskluzywnym resorcie to jest coś! Jakież było moje zdziwienie, kiedy poszukując informacji o Malediwach, odkryłam, że wcale nie trzeba jechać do takiego resortu na pobyt, ale można przypłynąć na wycieczkę i spędzić tam dzień, korzystając z dostępnych na miejscu atrakcji!

Jak się znaleźć w resorcie?

Mamy na to kilka sposobów:

1) Kupujecie wycieczkę zorganizowaną na Malediwy w biurze podróży. W cenie macie przelot i pobyt w hotelu. Załatwione. Ale jeśli tu jesteście to pewnie ta opcja nie do końca Was interesuje.
2) Kupujecie lot na Malediwy i szukacie resortu na własną rękę.

Patrząc na ceny na Bookingu można się na to szybko skusić. Zobaczcie:

Ale jeśli nie chcecie wydać na te wakacje kilkunastu tysięcy złotych to zanim zarezerwujecie pobyt zwróćcie uwagę, że do podanej ceny trzeba doliczyć podatki i inne obowiązkowe opłaty i w tym przypadku z 557 zł za noc robi nam się 1792 zł.

Do tego dochodzi transport na wyspę (140 USD w tym przypadku, dla każdego resortu będzie inny), zawsze podany od osoby w jedną stronę, co daje nam dodatkowe 560 USD za 2 osoby w dwie strony. Większość resortów nie akceptuje transportu z zewnątrz więc nie skorzystacie z motorówki wynajętej u rybaka żeby się tam dostać (ale są takie, które się na to zgadzają).

Pamiętajcie też, że na miejscu jedzenie i napoje są bardzo drogie więc od razu wybierzcie opcję all inclusive!  I w tym momencie robi nam się już pokaźna kwota.

3) Kupujecie lot na Malediwy, zamierzacie podróżować po wyspach lokalnych i dodatkowo spędzić kilka dni w resorcie.

Musicie zwrócić uwagę dokładnie na to samo co w poprzednim punkcie.

4) Kupujecie lot na Malediwy, zamierzacie podróżować po wyspach lokalnych i marzy Wam się żeby w takim resorcie się znaleźć, ale wykracza to poza Wasz budżet. Jedziecie więc na wycieczkę do resortu z wyspy lokalnej!

Prawie każdy hotel i guesthouse ma taką opcję w swojej ofercie. Cena wycieczki to ok. 100 USD, w tym macie transport na wyspę, cały dzień pobytu na miejscu, zazwyczaj posiłki i napoje albo po prostu voucher na daną kwotę do wykorzystania w restauracji lub barze.

Też chcieliśmy skorzystać z takiej wycieczki, ale na wyspie Fulidhoo w naszym hotelu powiedziano nam, że okoliczne resorty nie przyjmują wycieczkowiczów. Poradziliśmy sobie więc inaczej.

Jak my to zrobiliśmy?

Po tym jak na Fulidhoo okazało się, że z wycieczki do resortu nici, popłynęliśmy na najbardziej turystyczną wyspę lokalną – Maafushi i tam w hotelu załatwiliśmy pobyt na jedną dobę w resorcie Fihalhohi. Zapłaciliśmy 332 USD za pokój za noc w opcji all inclusive i dodatkowo 90 USD za transport w obydwie strony za 2 osoby. Przerzut był zorganizowany przez hotel na Maafushi, a nie przez resort.

Poniżej fotorelacja z naszego pobytu w Fihalhohi.

Tak wyglądają szczęśliwi ludzie, płynący na kolejną rajską wyspę na Malediwach! 🙂

Jakie są nasze wrażenia?

Wyspa jest przepiękna! Piasek biały i miękki, woda turkusowa i przejrzysta, rafa dookoła zachwycająca! To chyba tak jak na większości tamtejszych wysp 🙂

Sam hotel to średnia półka, jeden z tańszych resortów na Malediwach. Ale było czysto, schludnie i całkiem smacznie!

 

Zobacz też: Malediwy na własną rękę: informacje praktyczne i plan podróży

 

 

Jeśli spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco – polub nas na Instagramie i Facebooku 🙂

No Comments

Post A Comment