Tajlandia – TRASA I

Tajlandia – TRASA I

Poniżej opis pierwszej trasy do Tajlandii, którą zrobiliśmy we dwójkę w lutym 2015 r. Pogoda była fantastyczna! Prawie cały czas towarzyszyło nam błękitne niebo i pełne słońce, a padało tylko w jedno popołudnie w Parku Narodowym Khao Sok. Było doskonale!

Większość naszych podróży trwa maksymalnie około 2,5 tygodnia, dlatego staramy się wycisnąć z nich jak najwięcej i co za tym idzie tempo tych wyjazdów jest bardzo szybkie. Zazwyczaj zostajemy maksymalnie 3-4 noce w jednym miejscu i jedziemy dalej. Na ten wyjazd część noclegów i przerzutów zarezerwowaliśmy wcześniej, ale część załatwialiśmy na miejscu. Jeśli wyjazd jest krótki (czyli np. 2 tygodnie), a program napięty sugerowałabym zorganizować sobie większość rzeczy wcześniej (zwłaszcza jeśli jedziecie z dzieckiem).

Poniższa trasa ma taki plus, że przemieszczamy się ciągle w jednym kierunku – z północy na południe i nie musimy nigdzie wracać. Uwzględnia Bangkok i Kuala Lumpur czyli dwie atrakcyjne metropolie Azji Południowo – Wschodniej; miejsca ciche, mało turystyczne i rajskie (Khao Sok, Koh Mook, Koh Kradan); wyspy bardziej turystyczne, oferujące sporą ilość rozrywek (Koh Phi Phi, Koh Lipe) i dla porównania  – miejsce zalane turystami do granic możliwości (Patong).

Planując ten konkretny wyjazd nie przywiązywałam dużej wagi do hoteli, większość z nich została wybrana ze względu na atrakcyjną cenę i były ok dla pary podróżującej bez dzieci, która mało czasu spędza w pokoju (ale od razu zaznaczę, że bez szału!) . Wyjątkiem jest hotel w Bangkoku, gdzie chcieliśmy za relatywnie niewielkie pieniądze zatrzymać się w hotelu 5-gwiadkowym i hotel na wyspie Koh Mook – Sivalai Beach Resort to tak urokliwe miejsce, że od kiedy je zobaczyłam wiedziałam, że chcę tam być! Z resztą teraz, jeśli jedziemy bez dzieci, czasami też tak robimy, że dywersyfikujemy hotele pod względem ceny – np. śpimy kilka nocy w hotelu, który kosztuje 50-100 zł (mówimy o realiach azjatyckich), żeby później spędzić kilka dni w jakimś ekskluzywnym miejscu.

 

TRASA I (18 dni)

Bangkok
Khao Sok
Patong
Koh Phi Phi
Koh Mook
Koh Kradan
Koh Lipe
Kuala Lumpur

Khao San Road, Bangkok

Khao Sok

Patong Beach

Koh Phi Phi

Koh Mook

Koh Kradan

Koh Lipe

Petronas Towers, Kuala Lumpur

DZIEŃ #1: Przelot na trasie Warszawa – Dubaj – Bangkok (Emirates)
DZIEŃ #2: Bangkok
DZIEŃ #3: Bangkok
DZIEŃ #4: Bangkok
3 noclegi: Grande Centre Point Hotel Ploenchit

DZIEŃ #5: Przelot na trasie Bangkok – Surat Thani (Air Asia) + przejazd do Khao Sok (bus)
1 nocleg: Smiley Bungalow

DZIEŃ #6: Khao Sok (wycieczka na jezioro Cheow Lan wykupiona w hotelu) i przejazd na Phuket do Patongu (prywatna taksówka)
DZIEŃ #7: Patong
2 noclegi: Amici Miei Hotel

DZIEŃ #8: Przerzut na wyspę Koh Phi Phi (prom linii Tigerline, ale lepszą opcją będzie motorówka <speedboat> np. firmy Bundhaya)
DZIEŃ #9: Koh Phi Phi
2 noclegi: Phi Phi Inn

DZIEŃ #10: Przerzut na wyspę Koh Mook (prom linii Tigerline)
DZIEŃ #11: Koh Mook
DZIEŃ #12: Koh Mook
3 noclegi: Sivalai Beach Resort

DZIEŃ #13: Przerzut na wyspę Koh Kradan (longtail boat)
DZIEŃ #14: Koh Kradan
2 noclegi: Kradan Beach Resort

DZIEŃ #15: Przerzut na wyspę Koh Lipe (prom, ale lepszą opcją będzie speedboat)
1 nocleg: Bella Vista Beach Resort

DZIEŃ #16: Przerzut na trasie Koh Lipe – Langkawi (prom) – Kuala Lumpur (Air Asia)
1 nocleg: Mieszkanie Przyjaciółki <3

DZIEŃ #17: Przelot na trasie Kuala Lumpur – Dubaj – Warszawa (Emirates)
DZIEŃ #18: Warszawa

 

Zobacz też: 

Tajlandia – TRASA II

Tajlandia – TRASA III

 

Jeśli spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco – polub mnie na Instagramie i Facebooku 🙂

No Comments

Post A Comment