Tea Heights – Kandy

W momencie, w którym zobaczyłam ten dom na Bookingu wiedziałam, że będzie ogień! I to taki solidny! 😀 Do zdjęć czerwonego dachu, położonego wśród plantacji herbaty, wykonanych z lotu ptaka wracałam wielokrotnie przed wyjazdem, a już będąc na Sri Lance nie mogłam się doczekać kiedy wreszcie dotrzemy na miejsce! Dojechaliśmy. I zastaliśmy taką oto sytuację! 😀 Przeszukiwanie internetów po nocy się opłaciło!

Tea Heights to dom położony w miejscowości Kadugannawa, 17 km od słynnego miasta Kandy, które jest odwiedzane przez większość turystów przyjeżdzających na Sri Lankę. Dom został wybudowany pośrodku plantacji herbaty, rozciąga się z niego oszałamiający zielony widok, który można chłonąć całym sobą, bo prawie wszystkie ściany, od podłogi aż po sufit, są wykonane ze szkła!

Na głównym poziomie znajduje się salon, sypialnia i łazienka. Wszystkie pomieszczenia są bardzo przestronne, urządzone w nowoczesny, przyjemny sposób. Piękne wnętrza w połączeniu z cudownym widokiem sprawiają, że można zapomnieć o całym świecie i wspaniale się zrelaksować (no, może z tym relaksem z  dwójką dzieci trochę przesadziłam ;p).

My wynajmowaliśmy jeden poziom, na niższym znajduje się jeszcze jedna sypialnia więc można się tu wybrać większą grupą.

Na głównym poziomie jest ogród i basen, a co czyni to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym to fakt, że jest ono zawsze wynajmowane na wyłączność jednej rodzinie, parze lub grupie znajomych. Mieliśmy więc ten mały raj tylko dla siebie!

Dom został wybudowany i zaprojektowany przez Tilliego, który jest właścicielem plantacji i mieszka z mamą w domu poniżej. Tilly pracował kiedyś przez 2 lata w Polsce więc bardzo się ucieszył na naszą wizytę. Czuliśmy się wyjątkowo zaopiekowani, ale z opinii na Bookingu wynika, że wszystkich gości traktują wspaniale. Posiłki gotowała nam jego mama i tutaj właśnie jedliśmy najlepiej podczas całego pobytu na Sri Lance.

Tea Heights to absolutnie highlight naszego wyjazdu! Wydaje mi się, że miejsca takie jak to są rzadkością, a już na pewno nie łatwo znaleźć takie na Sri Lance. Z całego serca polecamy! Spędziliśmy tu wspaniałe dwa dni <3

Filmy z Tea Heights znajdziecie na naszym Instagramie (zapisane relacje: Sri Lanka 1 i Sri Lanka 2).

A tutaj namiary: www.teaheights.com

Zobacz też: Sri Lanka i Malediwy – plan podróży

No Comments

Post A Comment